nedeľa 22. novembra 2015

Cestovanie v čase?


Určite si nejeden z vás predstavoval, aké by to asi bolo cestovať v čase do minulosti a niečo, čo sa nám nepodarilo, zmeniť. Možno by sme mohli zmeniť vývoj vojen, zachrániť lásky a priateľstvá, či dokonca ľudské životy. Oh, aká krásna predstava, všakže?

K takýmto myšlienkam ma priviedol jeden dokumentárny dá sa povedať seriál. Myslím, že sa volá "Záhady vesmíru" a púšťajú ho na Prima Zoom. Doteraz som ho pozerala, ale musela som odbehnúť. Nedá mi nepodeliť sa s vami o moje pocity.

Musím sa vám priznať, že som výrazný odporca voči cestovaní v čase. Vy si teraz možno poviete - Čoo? Prečo? Čo je na tom zlé? -, ale ja mám na to veľmi jednoduchý dôvod. Málokto z vás si asi pamätá na môj článok ´Životné rozhodnutia´, ale napísala som v ňom jeden pekný úryvok (musím sama seba pochváliť :D), ktorý znel nasledovne: "Všetky veci, ktoré urobíme na seba nadväzujú. Hocčo čo urobíme sa odrazí v budúcnosti sveta..." Viete už asi kam tým mierim? Keby zmeníme hocakú drobnosť, či veľkú vec v minulosti, odrazí sa to na budúcnosti. Keď zabránime svetovej vojne, mnoho ľudí síce neumrie, ale mnoho vašich priateľov a možno ani vy samotný sa nenarodíte. A to teda nie je bohvie čo. Aký máte na to názor vy? :)

Najlepšie je ostať pri slovách - 
"Minulosť a budúcnosť zmeníme tak, že zmeníme prítomnosť." 

That´s all what I want to tell u...


-AA 
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára